Een weekje eerder dan normaal schrijf ik deze Time for tea update. Waarom? Nou dat ga ik je natuurlijk in deze blog wat verder toelichten. Ik bracht een bezoek aan de huisarts en dat ging verrassend goed. Eindelijk iemand die doorpakt, al moest ik daar behoorlijk om zeuren! Benieuwd hoe de afgelopen weken waren, lees dan gezellig mee!
Deze Time for tea gaat dus over de afgelopen 3 weken, een weekje korter dan normaal. Waarom? Omdat ik jullie iets eerder wilde bijpraten en omdat ik de Leven met Crohn ook graag wilde vervroegen omdat ik daar (morgen 18 oktober) een gesprek heb over heb met mijn MDL arts.
Ik bracht een bezoek aan de huisarts
Eerder schreef ik al in mijn Leven met Crohn update dat er weer een controle aan zit te komen. Daarvoor heb ik maandag 3 oktober bloed laten afnemen en mijn ontlasting ingeleverd. De uitslag kon ik de vrijdag erna al zien en daarin zag ik dat de vitamines alweer verder waren gedaan en mijn ferritine nu nog maar 10 is. Ook de vitamine B12 is nog maar 107 en dus wilde ik niet wachten op de afspraak van de 18e. Ik maakte een afspraak bij de huisarts en daar moest ik flink boos worden voordat ze pas wat gingen doen. De huisarts wilde mij eigenlijk eerst naar het B12 instituut sturen maar ik wilde niet langer wachten. Ik wacht tenslotte al ruim een jaar met al deze klachten voordat er iets gedaan wordt, dus nee wachten is nu klaar! De huisarts besloot om voor een half jaar op proef B12 spuiten voor te schrijven en daarnaast ook ijzer tabletten omdat dus zowel mijn HB als de ferritine te laag zijn.
Met mijn lijstje ging ik naar de apotheek en daar kreeg ik gelijk de eerste 3 ampullen B12 mee. Gelukkig waren de assistentes van de huisarts er nog en kon ik een afspraak maken. Die waren ontzettend behulpzaam (dat ben ik niet van hun gewend) en kon al gelijk mijn eerste B12 spuit krijgen! Nu krijg ik de komende weken elke woensdag een B12 spuit en na de 10e spuit om de 2 maanden. De ijzertabletten op proef voor een half jaar met 2 keer per week een tablet.
En de MDL arts dan?
Omdat ik jullie volgend week bij de Leven met Crohn daarover alles ga vertellen houd ik het nu heel kort hierbij. De MDL arts spreek ik dus 18 oktober en daarin ga ik sowieso voorstellen om een herhaal controle over een maand te doen. Puur omdat ik de uitslagen niet vind kloppen en mijn darmen rustig zijn. Maar of hij daarmee akkoord gaat dat vraag ik mij af. Maar we gaan nu doen hoe ik het wil en niet meer hoe anderen het willen. Ik heb bij de MDL arts meer dan een jaar moeten zeuren om het vitaminetekort. En hij schuifde het steeds weg met ‘neem maar wat vitamine tabletten’, dat werkte dus het afgelopen jaar niet. Nu ben ik er echt klaar mee. Een tekort aan vitamines is ook niet heel goed voor je lichaam met alle gevolgen van dien. Ook voor de darmen is het niet bevordelijk dat je tekorten hebt, zo kan het niet herstellen en kan het lichaam ook niet de ontstekingen tegen houden. Ik wil daarom echt eerst gaan afwachten wat de spuiten gaan doen en de ijzertabletten voordat ik iets voor mijn darmen wil. Daarnaast merk ik geen andere dingen aan mijn darmen die kunnen wijzen op een opvlamming.
Heb jij wel eens flink boos moeten worden op een arts totdat ze wel gingen doorpakken?